Odżelazianie wody
Woda z podziemnych ujęć może charakteryzować się często wysoką zawartością żelaza i manganu. Ich obecność może być przyczyną nieprzyjemnych zapachów bądź smaków, wytrącenia się z cieczy szlamu w instalacji bądź grzejnikach, a nawet występowania plam na pranych tkaninach.
Odżelazianie wody to proces uzdatniający ciecz, który polega na utlenianiu zawartych w niej związków żelaza. Głównym elementem całego procesu jest przeprowadzenie rozpuszczonych związków żelaza do form trudno rozpuszczalnych, które można w prosty sposób odseparować. Proces ten może zachodzić poprzez napowietrzanie, a następnie filtrowanie.
Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się problemu nadmiernych ilości związków żelaza w wodzie jest zastosowanie odpowiedniego filtra. Specjalistyczne urządzenia, jeśli są właściwie dobrane, pozwalają na osiągnięcie w pełni zadowalających efektów. Wobec tego warto zapoznać się z ofertą i wybrać dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązanie.
Filtr multifunkcyjny to jedno urządzenie usuwające jednocześnie kilka problemów najczęściej występujących w wodzie studziennej: żelazo, mangan, amoniak, twardość i substancje organiczne.
Więcej
Filtr poprawi jakość zanieczyszczonej wody studziennej. Usunie z niej m.in. żelazo, mangan, amoniak oraz twardość. Możliwość zastosowania różnych złóż.
Więcej
TAPWORKS TAP960 jest profesjonalnym urządzeniem, które służy do skutecznego eliminowania nadmiaru żelaza i manganu, szczególnie polecane dla gospodarstw domowych. Do największych zalet urządzenia TAPWORKS TAP960 należą niewątpliwie niskie koszty eksploatacji oraz przyjemne i proste w obsłudze sterowanie.
Więcej
TAPWORKS TAP1047 zapewnia profesjonalne usuwanie żelaza i odmanganianie wody w oparciu o wymianę jonową. Doskonałe urządzenie zarówno dla gospodarstw domowych, jak i w systemach grzewczych czy na potrzeby technologiczne. Urządzenie wyposażone jest sprężarkę bezolejową, która uruchamiana jest tylko w zakresie poboru cieczy.
Więcej
Urządzenia A/O serii FA znajdują zastosowanie głównie przy ujęciach własnych i przy instalacjach domowych. Mogą także być wykorzystane do usuwania ponadnormatywnych ilości żelaza i manganu w instalacjach przemysłowych. Skuteczność wytrącania związków żelaza z wody jest zasługą przede wszystkim działania filtra, przez który przepływa zanieczyszczona ciecz. Urządzenie to występuje w wersji ze sterowaniem objętościowym 760, co oznacza, że proces regeneracji zostaje rozpoczęty po wyczerpaniu złoża.
Więcej
Urządzenia A/O serii FA są powszechnie wykorzystywane przy ujęciach własnych oraz w instalacjach domowych i przemysłowych. Służą do uzdatniania cieczy, usuwając z niej nadmiar ilości żelaza i manganu. Za właściwy proces odżelaziania wody odpowiedzialny jest specjalny filtr, w tym urządzeniu dostępny w wersji ze sterowaniem czasowym 440i - uruchamia proces regeneracji po upływie zadanego czasu. Podstawowe wyposażenie wraz z dodatkowym osprzętem tworzą wyjątkowo sprawne urządzenie, odznaczające się płynną i wydajną pracą.
Więcej
Oferowane urządzenia zapewniają profesjonalne wytrącanie żelaza z wody zarówno z ujęcia własne i gospodarstw domowych, jak i instalacji przemysłowych. Proces uzdatniania h2o odbywa się głównie w filtrze, który wypełniony jest złożem katalitycznym, gdzie następuje usunięcie żelaza i manganu. Podczas regeneracji złoże zostaje wypłukane automatycznie strumieniem wstecznym. Urządzenie posiada dren w wersji ze sterowaniem czasowym 740, które uruchamia proces regeneracji po upływie zadanego czasu.
Więcej
Model urządzenia przeznaczony do odżelaziania wody zarówno z własnego ujęcia, jak i instalacji domowych oraz przemysłowych. Technologia uzdatnia zastosowana w tym modelu, wymaga, aby przed podaniem na złoże, woda została wcześniej napowietrzona. Urządzenie posiada filtr ze sterowaniem czasowym 740, bogate wyposażenie standardowe i możliwość doposażenia o dodatkowe elementy.
Więcej
Proces wytrącania żelaza w tym modelu urządzenia odbywa się przede wszystkim dzięki zastosowaniu filtra ze sterowaniem czasowym 740, które pozwala na uruchomienie procesu regeneracji złoża po określonym, zadanym uprzednio czasie. Woda zostaje przepuszczona przez dren ze złożem kwarcowym, dzięki czemu zostaje pozbawiona nadmiaru ilości żelaza oraz manganu. Urządzenie to może być wykorzystywane na użytek prywatny przy własnych ujęciach oraz domowych instalacjach, jak też dla celów przemysłowych i procesów technologicznych.
Więcej
Usuwanie żelaza z wody to proces, który przebiega we wnętrzu urządzenia, dzięki zastosowaniu odpowiedniego filtra ze złożem mineralnym. Ogromnym atutem tego typu rozwiązań jest wyposażenie standardowe, na które składa się 3-cyklowy zawór sterujący oraz transformator bezpieczeństwa 12V, jak też wąż kanalizacyjny oraz zbiornik ciśnieniowy ze złożem. Proponowane jest także wyposażenie dodatkowe.
Więcej
Odżelaziacze A/O serii Magnum FA
Wysokie stężenie żelaza i manganu w cieczy wywołuje wzrost barwy oraz mętności, może także przyczynić się do powstawania rdzawych osadów na urządzenia sanitarnych oraz rurach kanalizacyjnych. Usuwanie żelaza z cieczy oparte jest na przepuszczeniu zanieczyszczonej cieczy przez filtry. Urządzenie A/O serii Magnum FA posiada sączek ze sterowaniem czasowym 942.
Więcej
Odżelaziacze A/O serii Magnum KT
Rodzaj urządzenia przeznaczony do uzdatniania cieczy z ujęcia własnego oraz instalacji domowych i przemysłowych. Zapewnia ono skuteczny i pewny proces wytrącania żelaza z wody, prowadząc poprzez filtr ze złożem katalitycznym do usuwania ponadnormatywnych ilości żelaza i manganu. Model A/O serii Magnum KT dostępny jest w wersji z sączkiem ze sterowaniem czasowym 942.
Więcej
Odżelaziacze A/O serii Magnum KW
Urządzenie przeznaczone do zastosowania w ujęciach własnych, w instalacjach domowych i przemysłowych. Przeznaczone są do usuwania ponadnormatywnych ilości żelaza i manganu, dzięki czemu efektem końcowym jest woda czysta idealna do użytku w gospodarstwach domowych oraz przy procesach technologicznych. Urządzenie posiada filtr ze złożem katalitycznym i sterowaniem czasowym.